جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

آدرس و تماس

تهران – خیابان مطهری – بعد از تقاطع شریعتی – پلاک 3 – واحد 1
021-88427095
021-88424921
021-88408042
021-88399704
021-88397055

 

 
برج ایفل پاریس فرانسه کجاست

برج ایفل

برج ایفل پاریس یکی از نمادهای معروف و شناخته شده در دنیا محسوب می شود. نمادی از عشق که بسیاری از زوج ها در کنار این برج تصاویر به یاد ماندنی از خود به جای می گذارند. البته چیزی که این سازه را در اولویت گردشگران قرار داده صرفا نمای آن نیست. بلکه چشم انداز زیبا به شهر پاریس به انضمام سکوها، فروشگاه و رستوران های اطراف آن رنگ و لعاب دیگری دارد. در نظر داشته باشید که این برج جز یکی از معروف ترین جاذبه های پاریس شناخته می شود. همچنین در سال 1991 میلادی این مکان در فهرست میرات جهانی یونیسکو به ثبت رسیده است. 

برای اینکه بخواهید از این برج دیدن کنید نیاز است تا وارد فرانسه شوید. برخی افراد برای ورود به فرانسه از کانال ما اقدام کرده و مستقیم وارد این کشور شده و از این برج دیدن می کنند. برخی دیگر از سایر کشورهای حوزه ی شنگن وارد این کشور شده و جاذبه های دیدنی این کشور علی الخصوص برج ایفل دیدن می کنند.

 

برج ایفل پاریس یکی از نمادهای معروف و شناخته شده در دنیا محسوب می شود. نمادی از عشق که بسیاری از زوج ها در کنار این برج تصاویر به یاد ماندنی از خود به جای می گذارند. البته چیزی که این سازه را در اولویت گردشگران قرار داده صرفا نمای آن نیست. بلکه چشم انداز زیبا به شهر پاریس به انضمام سکوها، فروشگاه و رستوران های اطراف آن رنگ و لعاب دیگری دارد. در نظر داشته باشید که این برج جز یکی از معروف ترین جاذبه های پاریس شناخته می شود. همچنین در سال 1991 میلادی این مکان در فهرست میرات جهانی یونیسکو به ثبت رسیده است. 

درباره برج ایفل فرانسه

در سال 1889 برج ایفل به وسیله ی شرکت گوستاو ایفل ساخته شد. درست در صدمین سالگرد انقلاب فرانسه و همچنین نمایشگاه اکسپو این برج رونمایی شد. از همان زمان تا به امروز کسانی که ویزای فرانسه دریافت می کنند. قاعدتا این برج در لیست بازدید و عکاسی قرار می گیرد. از طرفی وجود این برج در کنار رود سن جذابیت این برج را دوچندان کرده است. به طور کلی در ساخت این برج 850 نفر شرکت داشتند و ساخت آن 2 سال و 2 ماه به طول انجامید. 7300 فولاد در برج ایفل به کار رفته و وزن آن بالغ بر 10,000 تن است. 

برج ایفل پاریس باعث شد تولدی برای معماری مدرن باشد. هرچند در زمان ساخت آن 300 هنرمند وقت در خصوص توقف ساخت این برج تلاش کردند. چرا عنوان کرده بودند این برج شبیه به دودکش سیاه بزرگ و غول پیکر است. اما این برج توانست در برابر تمام چالش های پیش رو موفق بیرون بیاید. از همان ابتدا، بعد از برگزاری نمایشگاه این برج 2 میلیون بازدید کننده داشت.

برنامه ساخت برج ایفل 

مطمئنا برای ساخت برج ایفل فرانسه برنامه ریزی خاصی صورت گرفته و طبق آن عمل کردند. برنامه ای که ساخت آن به دو سال طول کشید که امروزه شاهد هنرمندی این آثار هستیم. 

 • شروع کار:  26 ژانویه 1887 میلادی.
 • اتمام طبقه اول: یک ژوئیه 1887 میلادی.
 • اتمام طبقه دوم: 14 اوت 1888 میلادی.
 • پایان پروژه: 31 مارس 1889 میلادی.

در نظر داشته باشید که آسانسور برج ایفل بعد از ساخت نیز آماده نبود. بنابراین برای اینکه از برج بالا رفته و از مناظر لذت ببرید نیاز به یک ساعت زمان بود. با توجه به اینکه تعداد زیادی از افراد از بالا رفتن آن خودداری کرده و انصراف دادند. اما بسیاری از افراد توانستد در همان ابتدا از برج ایفل بالا رفته و مناظر دیدنی را تماشا کنند. در نهایت در جشن انقلاب ملی نیز از برج استفاده کرده و محل آتش بازی این جشن قرار گرفت. 

برج ایفل فرانسه

معماری برج ایفل چیست؟ 

در ساخت برج ایفل از آهن استفاده شده است. به همین دلیل جز اولین نمونه های معماری مدرن محسوب می شود. شاید در آن زمان کمتر کسی به این فکر می کرد که این سازه قرار است به عنوان یکی از جاذبه های توریستی جذاب در دنیا شناخته شود. اما قاعدتا بعد از انقلاب صنعتی نیاز شد تا یک اثر کاملا مدرن و زیبا ساخته شود تا نگرش جدید جایگزین با ساختار و خواسته های آن زمان باشد. امروزه فرانسه با این نماد شناخته می شود و کسانی که به دنبال ویزای مولتی کانادا هستند. 

از طرفی با پیدایش مواد جدید سعی شد که از ساختارهای سنگی به سازه ی نوین سوق پیدا کنند. نکته ی بسیار مهم و حائز اهمیت که باعث شد این سازه به یک سازه دموکراتیک تبدیل شود، استفاده ی همگانی بود. در واقع تمام اقشار جامعه اعم از ثروتمند و غیرثروتمند می توانستند نهایت لذت را از این برج برده و از خدمات آن استفاده کنند. 

ارتفاع برج ایفل

آنتن در برج ایفل مشهود است. مانند سایر برج های مشهور جهان این برج از این قاعده مستثنی نبود. هر چقدر ارتفاع این برج با و بدون آنتن نیز محاسبه شده است. به طور کلی ارتفاع بدون محاسبه ی آنتن 312 متر و با محاسبه ی آنتن 324 است.

قسمت های مختلف Effel

برج ایفل از اجزاهای مختلفی ساخته شده است. بهتر است در این بخش اول از همه در خصوص قسمت های مختلف این برج توضیح داده و به صورت خلاصه در مورد هر یک از آن ها توضیحات مختلفی ارائه دهیم. به طور کلی این برج از سه طبقه تشکیل شده است. به ترتیب طبقه اول، دوم و در نهایت انتهای برج که به نوک سازه شناخته می شود. برای اینکه به طبقه ی اول یا دوم بروید نیاز به آسانسور یا پله دارید. اما برای اینکه به نوک برج برسید حتما به آسانسور نیاز خواهید داشت. 

برج ایفل پاریس فرانسه

طبقه اول: از برجسته ترین و یکی از زیباترین مکانی که بازدیدکنندگان می توانند از جاذبه های مختلف آن استفاده نمایند. از جذابیت بیشتر این طبقه این است که در کف این طبقه نمای واضح زیر برج به دلیل شفافیت قابل رویت است. همچنین اگر بخواهید از نمایشگاه های فرهنگی یا سینما استفاده کنید در این طبقه موجود است. پله های مارپیچ، سینمای ایفل و سایر امکانات از جمله تور مخصوص کودکان در اختیار بازدیدکنندگان قرار می گیرد. 

طبقه دوم: شما در طبقه ی دوم برج ایفل می توانید از مناظر زیبای پاریس دیدن کنید. پاریس پیش پای شما بوده که همین موضوع سبب شده طبقه ی دوم جز محبوب ترین نقطه ی این برج تبدیل شود. شما از این طبقه ی برج می توانید رودخانه سن، موزه لوور و همچنین کاخ بزرگ را مشاهده کنید. پیشنهاد می شود برای لذت بیشتر به جای استفاده از پله ها از آسانسور استفاده کنید. در ضمن در این طبقه می توانید از فروشگاه و رستوران های عالی بهره مند شوید. 

نوک برج ایفل: صدای باد و آرامش محض در نوک برج در انتظار شما است. از جمله چیزی که نوک این برج را جذاب می کند این است که بدانید گوستاو ایفل در نوک برج با افراد سرشناسی از جمله توماس ادیسون ملاقات داشته است. در نهایت بعد از نوک برج، آنتن قرار دارد. 

رستوران ها

برج ایفل شامل رستوران های مختلفی است که در صورت نیاز می توانید از آن ها استفاده کنید.

 • رستوران ژول ورن.
 • رستوران تور ایفل 58.
 • بوفه ها.

دانستنی ها در مورد ایفل

برای اینکه بیشتر و بهتر با برج ایفل آشنا شوید پیشنهاد می گردد که این بخش را مطالعه کنید:

 • تعداد پله های این برج 1710 عدد بوده و از 108 طبقه تشکیل شده است. 
 • شاید کمی باور نکردنی به نظر برسد اما 5 میلیارد چراغ روی برج تعبیه شده است.
 • فرانسوی ها با نام مستعار بانوی آهنین هم این برج را می شناسند.
 • این برج از آهن ساخته شده و وزن آن 10 تن است.
 • هر 7 سال یکبار با 60 تن رنگ این برج را رنگ آمیزی می کنند.
 • هر یک از ستون های برج 25 متر بوده و عرض کلی پایین آن 125 متر است.
 • در 4 طرف برج نام 72 تن از دانشمندان فرانسوی درج شده است.
 • از زمان تاسیس تاکنون بیش از 300 میلیون از برج ایفل بازدید کرده اند.
 • 2 میلیون میخ پرچ در ساخت این برج استفاده شده است.
 • در زمان تاسیس آن 1.5 میلیون دلار برای آن هزینه شده است.
 • در طول مدت ساخت این سازه بالغ بر 50 طراح و همچنین مهندس فعالیت داشتند.
 • به طور کلی با محاسبه ی جزییات کامل بالغ بر 18038 قطعه ی فلزی در این برج نهفته است.
 • برای ساخت این برج از آهن فرفورژه مشبک استفاده می شده که علاوه بر استحکام لازم بسیار سبک است.
 • در طول سال نزدیک به 7 میلیون نفر از این برج دیدن می کنند.

برج ایفل کجاست؟

برج ایفل در شهر پاریس و پایتخت کشور فرانسه قرار دارد که شاهد میزبانی گردشگران زیادی است. 

آیا پیاده روی زیر برج نیاز به تهیه بلیت دارد؟

خیر، نیاز به پرداخت هزینه نیست و به راحتی و با خیال آسوده می توانید در باغ ها و زیر برج قدم بزنید.

آیا ورود حیوان خانگی به برج مجاز است؟

خیر، شما نمی توانید در داخل برج حیوان خانگی داشته باشید، مگر اینکه آن حیوان یک معلول را همراهی کند. 

بهترین راه برای رسیدن به برج ایفل

برای رسیدن به برج ایفل بهتر است که وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید. چرا که این برج پارکینگ عمومی نداشته و اگر با خودروی شخصی خود به سمت ایفل بروید نیاز است تا در مجاورت این برج و در پارکینگ نزدیک به آن پارک کنید.

داخل برج سرویس بهداشتی وجود دارد؟

بله، در هر طبقه از برج می توانید از سرویس بهداشتی استفاده کنید. بنابراین اگر کودک به همراه دارید و این موضوع برای شما مهم است خیال شما از این بابت آسوده باشد.

آیا دفتر گوستاو ایفل قابل بازدید است؟

خیر، ورود به دفتر سازنده ی این برج ایفل یعنی گوستاو ایفل ممنوع است و کسی حق ورود به آن را ندارد. 

دیدگاهتان را بنویسید

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. You are requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice or explanations.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی علامتگذاری شده اند با *